Huerner.cz

Budou mít plasty zelenou při výstavbě v budoucnosti?

Dobře fungující stavba musí mít velmi spolehlivě vyřešené rozvody vody, topení, vzduchotechniky, klimatizace i kanalizace. Nároky i standardy se neustále zvyšují. Jak si v této oblasti vedou moderní materiály?

Plastové potrubí pro své výborné vlastnosti už desetiletí úspěšně tisknou kovové potrubí z typických aplikací rozvodů vody, plynu a jiných médií. Vysoké nároky dnešní doby na kvalitu, bezpečnost, životnost, efektivitu montáže, hygienické požadavky a v neposlední řadě na cenu dává předpoklady na další rozvoj a uplatňování plastů ve stavebnictví a všech odvětvích průmyslu.

Proč plasty?

Za dobré vlastnosti plastových potrubí se považuje hlavně jednoduchá montáž, flexibilita, dlouhá životnost, odolnost vůči korozi a chemikáliím, tvarová přizpůsobivost, nízká hmotnost i nízká cena. K jednoduché údržbě přispívá i odolnost vůči usazeninám a jednoduchá práce s plastem při přebírkách a opravách potrubí.

Oproti tomu nevýhody jako vyšší tepelnou roztažnost anebo relativně nižší mechanickou a tepelnou odolnost materiálu se snaží výrobcové kompenzovat vývojem nových vylepšených materiálů anebo kombinací více vrstev plastových a kovových materiálů.

A daří se jim. Každoročně je na výstavách prezentované velké množství inovací potrubních systémů a na trhu roste poměr i množství aplikací v prospěch plastů. Zdá se, že v budoucnosti budou ještě na místě otázky deklarovaných životností plastů a následné recyklace plastů, v čemž také zažíváme v současné době velký požadavek i velké pokroky.

Metody spojování plastových potrubí

V praxi se používá několik způsobů spojování plastového potrubí. Ať už jednoduché zasunutí (hrdlový spoj), svařování, mechanický šroubovací spoj anebo zalisování plastové trubky do kovové tvarovky, všechny metody podléhají normám a vysokým nárokům na spolehlivost.

Svařování se jeví jako velmi efektivní technologie. Volba metody svařování závisí od typu materiálu, průměru potrubí, tloušťky stěny, ale i od rozsahu a velikosti stavby či přístupu v nedostupných místech. V různých situacích se jeví efektivnější svařování elektrotvarovkou,, polyfuzní svařování, svařování na tupo anebo svařování horkým vzduchem a přídavným materiálem.

Jedním z technologických lídrů a výrobců svářeček na plasty je německá společnost Hürner Schweißtechnik GmbH. Díky velkému úsilí v oblasti vývoje a inovací dodává svým zákazníkům na celém světě široké portfolio nejmodernějších svářeček na plasty a současně pomáhá formovat nejnovější trendy ve svařování plastů.

plastove rury

zvaranie elektrotvaroviek

Svařování elektrotvarovkou

 
Služby pro vás:
Sledujte nás:
hurner Roadshow katalog svářeček HURNER

Kompletní katalog svářeček HURNER

hurner zvaranie na tupo ant-na-facebooku
Kariéra u nás:

Přidejte se k nám. Neustále hledáme obchodníky a posily do administrativy

Seznam volných pozic
E-mail Facebook Instagram Linked In